Deel 3: Onderhoud en geavanceerde fietstechnologie

Deel 3: Onderhoud en geavanceerde fietstechnologie

Onderhoud fietsen (40 lestijden) + Geavanceerde fietstechnologie (80 lestijden)

Fietstechnologie evolueert voortdurend. De gebruikte versnellingssystemen, aandrijving, remmen en accessoires worden steeds complexer. In deze cursus leer je hoe je op de hoogte blijft van al deze vernieuwingen.

In deze cursus komen volgende onderwerpen uitgebreid aan bod:

  • Elektrische fietsen: types, werking en diagnose, …
  • Elektronische schakelsystemen monteren en afstellen
  • Hydraulische schijfremmen monteren, afstellen en ontluchten
  • Verende voorvorken en achterdempers: onderhoud en revisie
  • Naafversnellingen afstellen en onderhouden

Je past alle verworven kennis voortdurend en gecombineerd toe om het volledige onderhoud aan een fiets uit te voeren. Je beoordeelt volledig zelfstandig welke onderdelen moeten worden afgesteld, gesmeerd of vervangen. Het leren werken met een opvolgings- en rapporteringsysteem komt ook aan bod.


Deze modules komen uit de opleiding “Fietshersteller”.

 

Wetteren

Noordlaan 10

Deel 3: Onderhoud en geavanceerde fietstechnologie    (dinsdagavond)cursusnummer: 20240200
Startdatum: 03/09/2024 - Einddatum: 01/04/2025
Uiterste inschrijvingsdatum is verstreken.

Deel 3: Onderhoud en geavanceerde fietstechnologie    (donderdagavond)cursusnummer: 20240203
Startdatum: 05/09/2024 - Einddatum: 19/06/2025
Uiterste inschrijvingsdatum is verstreken.

Alle lesdagen en -locaties zijn vermeld onder voorbehoud en kunnen om organisatorische redenen altijd worden gewijzigd. Het aanbod wordt jaarlijks vernieuwd en geoptimaliseerd.

Om te kunnen starten moet je geslaagd zijn voor Opbouwen en afstellen van fietsen en Diagnose en herstelling fietsen van het oude leerplan.
Instappen op dit niveau is slechts mogelijk met voldoende voorkennis die je kan bewijzen via de nodige attesten of een vrijstellingsproef.

Inschrijvingsgeld

  • Cursusgeld: € 180
  • Verminderd cursusgeld: € 36

Studiekosten

  • Cursusmateriaal (verplicht bij elke inschrijving): € 12.
    Dit bedrag is afhankelijk van de opleiding en omvat de kostprijs voor o.m. kopieën, grondstoffen en (digitaal) materiaal dat je in de lessen gebruikt of verbruikt, software, platformen, diensten, …  Aanvullend vind je hieronder een opsomming van andere benodigdheden die hierin niet zitten vervat.
  • Een eigen basisset fietsmateriaal (speciale sleutels voor fietsen herstellen) is noodzakelijk: circa € 100 à 140.
  • Veiligheidsschoenen zijn verplicht (circa € 80).
  • Het digitaal lesmateriaal staat op Teams (e-learning omgeving) en kan je daar downloaden.

Gespreide evaluatie

CVO Focus kiest overtuigd voor een evaluatiesysteem zonder examens. Evaluaties worden gespreid over de cursus aangeboden.

Waarom gespreide evaluatie?
We evalueren op geregelde basis stukken leerstof. Gedurende de cursus zal je dus regelmatig opdrachten krijgen. Op deze manier kunnen we je goed opvolgen en de lessen bijsturen indien noodzakelijk. Tegelijkertijd stimuleren we je ook om de leerstof regelmatig te bekijken en zo vermijden we onnodige stress op het einde van de cursus.

Waarom evalueren?
Opdrachten zijn een belangrijke bron van informatie voor de leerkracht. Hebben mijn cursisten de leerstof begrepen? Hebben ze een bepaalde vaardigheid onder de knie? Behalen ze de vooropgestelde leerdoelen van de cursus?
Voor jou als cursist is het een stimulans om de leerstof regelmatig bij te houden. De resultaten geven je een idee van wat je al kan.

Opgelet!
Ben je te vaak afwezig bij deze opdrachten tijdens de les, en zijn er dus te weinig gegevens om je te beoordelen? Dan kan het centrum beslissen dat je niet geslaagd bent voor de cursus.

Deze cursus zit momenteel niet in ons aanbod of de inschrijvingsperiode is hiervoor verstreken.
Voor meer info kan je steeds terecht bij één van onze medewerkers.

Bezig met zoeken...