Cursisten Florist op Féerie Florale Dendermonde

Wat een prachtige creaties vorig jaar! De afdeling Florist van CVO Focus gaat opnieuw de uitdaging aan in de bloemententoonstelling Féerie Florale op het stadhuis van Dendermonde.
Schitteren naast gerenommeerde floristen
Onder de deskundige begeleiding van hun vakleerkracht Anne Huttener laten de cursisten Florist hun creativiteit de vrije loop en beloven ze ons te gaan verrassen met adembenemende bloemwerken. Het is een hele eer én uitdaging want ze mogen schitteren naast erkende floristen en het is niet minder dan de Reynoutzaal van het Stadhuis van Dendermonde dat ze artistiek mogen aankleden. Anne Huttener licht al een tipje van de sluier op:
We beloven een grote tafelschikking waarop we een ijzig tafereel creëren geïnspireerd op het schilderij dat in de Reynoutzaal hangt. In de takken van de Carpinus betulus (hagebeuk) hangen we glazen besneeuwde hartjes, witte kerstballen en veel fonkelende lichtjes. Er worden ook maar liefst 100 witte azalea’s verwerkt, de potten gaan we bekleden met gekamde lisdodde. Aan de feeërieke feesttafel met zelfgemaakte kerstboompjes en bloemstukken komen stoelen met decoratieve guirlandes.
Ook nieuwsgierig wat het gaat worden? Kom zeker een kijkje nemen! We wensen onze floristen alvast veel succes toe!

Met een welgemeende dank aan onze sponsor Hortinno | Specialist in Azalea & Rhododendron plants.
In volle voorbereiding
Schetsen maken, opmeten en bijpassen? Frames laten lassen, tafelbekleding stikken, pakken takken bij elkaar zoeken, lisdodden, ja, veel lisdodden plukken, kammen en drogen, kerstboompjes als tafelversiering in elkaar vlechten? Uren, dagen en weken zijn onze cursisten hiermee bezig. Inderdaad, om tot een prachtig eindresultaat te komen moet er veel voorbereid worden. En dat doen onze cursisten samen met hun vakleerkracht Anne met veel plezier!
Kom jij ook een kijkje nemen?
- Wanneer? Van 10 tot en met 12 november 2023 van 10.00 tot 18.00 uur (vrijdag tot 22.00 uur)
- Waar? Stadhuis van Dendermonde Grote Markt Dendermonde
Nieuw dit jaar is dat er ook stukken te zien zijn in de Onze-Lieve-Vrouwekerk.

Een impressie van het Focus-floristenwerk van vorige edities


Interesse in een cursus Florist?
We starten een nieuwe cursus Basis bloemschikken 1
- vanaf 13 november tot eind juni 2024
- om de 2 weken: les op maandagavond van 18.15 tot 21.50 uur, met 3 themalessen op woensdagavond
- in CVO Focus, campus Donck, Koning Boudewijnlaan 63A te Dendermonde
- er is geen voorkennis vereist, iedereen kan starten
- Kostprijs: 130 euro – verminderd inschrijvingsgeld mogelijk
- Inschrijven kan online via onze website www.cvofocus.be of aan de balie van Dendermonde, Begijnhoflaan 1
Van harte welkom!